tv

کیفیت تصویر در تلویزیون های LED

875tv-samsung-46es8880-itbazar-5

امروزه با توجه به استقبال مردم از تلویزیون های LED ، همواره بحث بر این بوده که کیفیت تصویر این نوع تلویزیون ها چه تفاوتی با دیگر نوع های آن دارد. در این مطلب به شرح جزئیات کیفیت تصویر در LED می پردازیم.

https://telegram.me/azaranservice2

در ال ای دی ها منبع نور مجموعه ای از ال ای دی هاست که گرما ساتع نمیکنند. دو نوع LED backlight وجود دارد :
یکی از آنها، مستقیم است که سازنده روی بخشهای صفحه تصویر کنترل بیشتری برای ایجاد تصویر بهتر دارد و در مرکز و پشت صفحه تصویر قرار می‌گیرد و دیگری لبه ای که LED ها را کنار هم و دور صفحه تصویر زیر قاب تلویزیون قرار داده اند و در داخل پنل آینه ای است که نور را به صفحه تصویر می تاباند.
http://telegram.me/azaranservice_sh_m_b
کنتراست در ال ای دی، به دلیل اینکه نشت نور تقریبا وجود ندارد، باعث می‌شود ‌نقاط سیاه را تاریکتر تولید کند که برای چشم عمیقتر به نظر میرسد و رنگهای روشن و سفید، براق و واضح باقی میمانند. در نتیجه تصویر کاملا طبیعی تر به نظر مخاطب می‌رسد.

وضوح تصویر و یا رزولوشن آن در ال ای دی بیشتر است. به این معنی که تعداد نقاط یا پیکسل های تشکیل دهنده تصویر در سطح صفحه نمایش در ال ای دی باعث تیز بودن تصاویر و مشاهده بهتر جزئیات تصاویر می گردد.

پخش تصویر با حرکت سریع، از ابتدا آنالیز و سپس تنظیم می شود. در نتیجه در هر حرکتی تصویر صاف و تیز و روان است.

به علت اینکه اندازه ال ای دی بزرگ‌تر است، مشکل سوختن پیکسل ها و یا Burn-In نسبت به مانیتورحرکت و تغییر رنگ دائم و همچنین فاصله دورتری که شما از تلویزیون قرار می گیرید، و حتی در صورت وجود چند عدد از آن‌ها چندان آزار‌دهنده نخواهند بود.