%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4

چگونه از فریزر یخ زدایی کنیم؟

moving-refrigrator2

با گذشت زمان یک لایه ضخیم از یخ در داخل فریزر ایجاد می شود که این مسئله موجب کاهش تاثیرگذاری مثبت دستگاه بر روی مواد غذایی و همچنین افزایش هزینه های مصرف برق می گردد. به همین دلیل باید بدانیم چگونه بدون دردسر و به سرعت فریزر را یخ زدایی کنیم تا مشکلی در سیستم و عملکرد فریزر پیش نیاید.

۱٫ خاموش کردن فریزر

خاموش کردن فریزر باعث می شود از مصرف انرژی و برق در زمانی که دستگاه در حال کار کردن است، جلوگیری کند. سریعا مواد غذایی یخ زده را کنار هم و در یک محفظه یخی بسته بندی شده قرار دهید.

۲٫ سریعا فریزر را خالی کنید

همه مواد غذایی که در فریزر وجود دارد را خالی کنید. برای جلوگیری از آب شدن یخ این مواد، آنها را در یک دستمال نیمه خیس پیچیده و در یک کیسه یا فضایی ماننده جعبه خنک کننده، قرار دهید. از قرار دادن این مواد در جلوی نور خورشید جلوگیری کنید.
http://telegram.me/azaranservice_sh_m_b
۳٫ قفسه ها و کشوها را از فریزر خارج کنید

دقت کنید، اگر یخ سطح آنها را کاملا پوشانده، با فشار آوردن کشوها و قفسه ها از فریزر خارج نکنید زیرا ممکن است بشکنند.

۴٫ یکی از روش های یخ زدایی زیر را انتخاب کنید.

روش های مختلفی برای یخ زدایی فریزر وجود دارد که هر کدام مزایا و معایبی دارند، در اینجا چند نمونه از آنها را شرح می دهیم:

– صبر کنید تا یخ ها به طور کامل آب شوند. این یک روش قدیمی است که ممکن است بسیار زمان ببرد تا یخ ها آب شوند اما امن ترین راه حل برای این کار می باشد.

– از گرمای سشوار استفاده کنید. این روش هم کاملا بی خطر است. فقط توجه داشته باشید گرما و حرارت بالا اگر مستقیما به قسمت های پلاستیکی فریزر وارد شود ممکن است به فریزر آسیب جدی وارد شود. از قرار دادن گرمای مستقیم به یک قسمت خاص جلوگیری کنید.

– از یک فن استفاده کنید. این روش به گردش هوای گرم در فریزر کمک می کند.

– از یک پارچه گرم استفاده کنید. می توانید از یک تکه پارچه که در آب بسیار گرم قرار داده شده است برای یخ زدایی استفاده کنید.

– از چاقو و یا جسم تیز برای پاک کردن ویا تکه تکه کردن یخ ها استفاده نکنید زیرا به بدنه داخلی فریزر آسیب وارد کرده و حتی ممکن است به نشت گاز منجر شود.

۵٫ تمام آب موجود در فریزر را پاک کنید.

از یک حوله و سطل بزرگ استفاده کنید و اگر آب در تمامی سطح فریزر جمع شده، آن را سریعا پاک کنید.
https://telegram.me/azaranservice2
۶٫ قبل از روشن کردن مجدد، فریزر را خشک کنید

باید از سشوار و یا دستمال های خشک استفاده کرده تا پیش از روشن کردن دوباره فریزر، دستگاه کامل خشک شده باشد.

۷٫ هر چند وقت یکبار یخ زدایی کنید

پیش از آنکه فریزر را یخ فرا بگیرد و آسیب به دستگاه وارد کند، یخ زدایی را انجام دهید. این کار باعث می شود عملکرد فریزر سریعتر و بهتر شود و همچنین مواد غذایی هیچ زمان فاسد نشود.