%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4

نحوه درست تمیز کردن نمایشگر های LED و LCD

thumbnail

%d9%86%d8%ad%d9%88%d9%87-%d9%be%d8%a7%da%a9-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86-%d8%b5%d9%81%d8%ad%d9%87-%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c%d8%aa%d9%88%d8%b1%d9%88-%d9%84%d9%be-%d8%aa%d8%a7%d9%be-e1458113740954

امروزه اغلب افراد از نمایشگر های LED و LCD در خانه یا محل کار خود استفاده می کنند. این گونه نمایشگر ها، در کنار مزایایی که دارند، از جمله نمایش فول ریسپانسیو تمام تصاویر و ویدئو ها، پوشش دادن ویدئوهای HD، نمایش ظریف و دقیق تر جزئیات تصویر و …برای مصرف کنندگان مسئولیت هایی را به همراه دارند که باید برای افزایش طول عمر وسیله، به آن ها توجه کرد. متاسفانه یا خوش بختانه، به علت حساسیت بالای این نوع نمایشگر ها، کوچکترین خدشه یا خراشی بر روی تصویر می تواند کل تصویر را مخدوش کند تا دیگر وسیله ی مورد نظر قابل استفاده نباشد. بنابراین باید در حفظ و نگهداری مانیتورهای LED و LCD به نکاتی توجه داشت که در ادامه به ان اشاره می کنیم.

شیوه صحیح پاکسازی مانیتورهای LED و LCD

ابتدا به نباید هایی که لازم است حین پاک کردن مانیتور های کامپیوتر، تلویزیون و … از آن اجتناب کنید می پردازیم و سپس ترفندهایی را برای تمیز کردن مانیتور ها معرفی می کنیم.

۱- هرگز از دستمال کاغذی و پارچه های ضخیم برای پاک سازی LED و LCD استفاده نکنید.

۲- هرگز از مواد پاک کننده برای پاک کردن LED و LCD استفاده نکنید.

۳- هرگز از مواد حاوی الکل استفاده نکنید.
http://telegram.me/azaranservice_sh_m_b
چگونه LED و LCD را به صورت مطمئن تمیز کنیم ؟

۱- قبل از شروع به پاک کردن صفحه نمایشگر، ابتدا آن را از پریز خارج کنید تا دستگاه تا حدودی خنک شود. پاک کردن دستگاه در حالی که به برق متصل است یا گرم است مشکل ساز می شود.

۲- برای شروع به پاک کردن سطوح، ابتدا بهتر است که گرد و غبار ایجاد شده را بدون تماس دست، با استفاده از یک اسپری هوا و یا پنکه کوچک، از روی صفحه پراکنده کنیم.

۳- در این مرحله باید سطوح را با استفاده از دستمال های مخصوص و نرمی که برای سطوح شیشه و ال سی دی طراحی شده اند پاک کنید. بدین منظور با استفاده از تکنولوژی مایکروفایبر، دستمال های مخصوصی تولید شده اند که به راحتی می توانید خریداری کنید. دستمال را به صورت خشک روی سطوح و تنها در یک جهت بدون هیچ فشاری بکشید.
https://telegram.me/azaranservice2
۴- در صورتی که سطوح با استفاده از دستمال خشک و مخصوص به خوبی پاک نشدند، دستمال مایکروفایبر را کمی مرطوب کنید. دقت داشته باشید که رطوبت اندک کافیست و حتی بعد از مرطوب کردن دستمال به صورت کامل آب را خارج کنید تا مطمئن شوید. سپس به همان شیوه قبل سطوح را پاک کنید.